Деревбуд
UA 82000 Львовская область , Старый Самбор ул. Промышленная,1
derevbud@ukr.net
+38 (067) 679-06-79
+38 (067) 341-40-81
+38 (067) 679-06-79
+38 (097) 802-53-10
+38 (050) 492-46-24
+38 (097) 054-15-45
+38 (067) 569-98-88
усадка сруба, компенсаторы усадки

Будинок з зрубу – для чого необхідний компенсатор усадки

Компенсатор усадки – це металевий домкрат, що регулюється гвинтами, призначений для рівномірної усадки зрубу вертикальних опор (стовпів) і горизонтальних вінців. Гвинтовий домкрат – компенсатор усадки, складається з регулювального анкера і двох пластин – опорної і відповідальної, на яких нанесені кріпильні отвори для кріплення самонарізами до деревної конструкції. Зазвичай компенсатор усадки в зруб встановлюється на висоту в 10-15см.

Сучасний будинок з зрубу змонтований з допомогою практичної, надійної системи кріплення є достатньо витривалим та довговічним в процесі експлуатації.

Компенсатор усадки – принцип роботи.

Будь-яка дерев’яна конструкція піддається усадці. Розміри усадки можуть відрізняться залежно від матеріалу, це може бути стругане або оциліндрована колода, не струганий або профільований брус. Так само величина усадки залежить від вологості матеріалу, породи деревини і розмірів будови. Основний період усадки може тривати близько року.

Принцип дії: горизонтальні вінці зрубу з бруса або колоди завжди осаджуються і величина усадки може досягати 5-7% від первинної висоти будинку. Але вертикальні стовпи в силу зрозумілих причин не можуть давати таку усадку (вони майже не усаджуються). Для цього у вертикальні стовпи і встановлюють регульовані домкрати з металу. Які періодично регулюють, шляхом повороту гайки, при цьому рівномірно опускаючи зруб по усій його геометрії.

Важливо: домкрати повинні монтуватися в усі стовпи, не можна ставити їх через один стовп або вибірково. Гвинтовий компенсатор можна ставити як знизу, так і згори (прийнятніше) вертикальної опори. Відсутність компенсатора може привести до витискування стовпів, їх викривленню, вигину, що може привести до обвалення частини даху, фронтону, балкона або іншої частини конструкції будинку. Регулювати домкрат в опорі зрубу треба 1 раз в місяць, шляхом повороту гайки на декілька оборотів в необхідну сторону, процедура ця не складна, займає не більше 5 хвилин і щось зіпсувати не можливо, це можна робити самостійно маючи гайковий ключ відповідного розміру. Після повної усадки зрубу будинку, домкрати просто вибиваються і будова приймає повністю стійке положення. Але іноді компенсатори залишають в стовпах назавжди, такий варіант теж допустимий.