Деревбуд
UA 82000 Львовская область , Старый Самбор ул. Промышленная,1
derevbud@ukr.net
+38 (067) 679-06-79
+38 (067) 341-40-81
+38 (067) 679-06-79
+38 (097) 802-53-10
+38 (050) 492-46-24
+38 (097) 054-15-45
+38 (067) 569-98-88

Професійне будівництво дерев’яного будинку – питання-відповіді

Будівництво дерев’яного будинку – завдання, з яким більшість з нас стикається один раз в житті. У такій ситуації закономірно виникає багато питань, відповіді на які потрібні, щоб не помилитися з вибором матеріалу, технологією, вартістю будинку. Відповіді на деякі найбільш популярні питання, що стосуються будівництва дерев’яних будинків, ми наводимо нижче.

З чого треба починати будівництво дерев’яного будинку?

З вибору матеріалу.

Якщо мені потрібний дерев’яний будинок, це не означає, що я визначилася з вибором матеріалу?

Ні. Найпростіший варіант будівництва заміського дерев’яного будинку – ручна рубка . Технологія використовується з давнини: береться колода, стружеться рубанком і вручну рубається зруб. Але є проблема – заболонь. Наступний варіант будівництва будинку – оциліндрована колода . Матеріал хороший, але треба обов’язково враховувати наступний чинник: колода – циліндричної форми і в тому місці, де одна колода кладеться на іншу, утворюється завуження стіни. Класично цей паз дорівнює половині діаметру оциліндрованої колоди. Третій варіант матеріалу для будівництва дерев’яного будинку – профільований брус (РЕКОМЕНДУЄМО).

І останній матеріал, представлений на ринку – клеєний брус (чи клеєний циліндр). Клеєний брус частенько описується як матеріал для елітних дерев’яних котеджів, якісніший, складніший у виробництві, а, отже є більш дорожчим в порівнянні з переліченими вище матеріалами природної вологості.

При виборі клеєного бруса в якості матеріалу для свого майбутнього дерев’яного будинку ми також рекомендуємо Вам обов’язково подивитися ті приватні будинки, які будував Ваш потенційний підрядник року 10 тому. Клеєний брус робиться з сухих дошок, які ріжуться, з’єднуються по довжині і склеюються. Це не найпростіша технологія, і допустити порушення в ній досить легко. Тому на даний момент ми рекомендуємо будинки з профільованого бруса, що є оптимальним співвідношенням ціни і якості.

Якісне будівництво дерев’яного будинку з залученням кваліфікованих спеціалістів нашої компанії можливе з будь-якого з вище перелічених будівельних матеріалів.

По матеріалах стін, напевно, все. Звичайно, можна будувати з різних порід дерева. Деякі хочуть дерев’яний будинок з модрини. Чи з кедра. У більшості випадків це нежиттєздатні проекти: кедр дуже дорогий, а модрина холодна. Прогріти будинок з модрини взимку дуже складно. Модрину можна пустити на підкладну дошку, яку ми укладаємо під усі стіни, проклавши ще і гідроізоляцію.

Що буде з дерев’яним будинком з бруса через три роки?

Коли ми робимо проект будинку з бруса і будуємо його, ми закладаємо усадку у розмірі 5 відсотків. Це, теоретично, максимально можлива усадка. Фактично вона менша, але закладається при проектуванні 5 відсотків.

Як це позначається на проживанні у будинку?

Ніяк не позначається. Вікна і двері ставляться на ковзаючі кріплення, залишаються просвіти над вікнами і дверима, завдяки яким будинок сяде і не роздавить, не переклинить двері, вікно.

Що ще може статися з котеджем з бруса?

Деревина – це живий матеріал, в стволі дерева багато прихованої напруги. Наприклад, нагинало нашу ялину усе життя вітром в один бік, в ній і накопичилася ця напруга. І, коли її зрубали, вона намагатиметься придбати свою форму. Цей процес може бути дуже тривалим. Щоб дерево поводилося стабільніше, воно, при будівництві будинку з бруса, по усій довжині кріпиться дерев’яними нагелями, тобто сверлиться наскрізь, і при монтажі вставляються дерев’яні стержні з берези або з дубу. Також дерево тримають вінцеві з’єднання. На виробництві ми покриваємо дерево базовим антисептиком в один шар. Мінімум через півроку після будівництва будинку з бруса важливо покрити його ще антисептиком глибокого проникнення і двома шарами Remmers HK – Lazur . Це захистить будинок від плісняви. І більше жодних проблем.

Якої товщини має бути брус, щоб в ньому було тепло незалежно від погоди?

Більшість вибирає профільований брус шириною 200 мм, і цей вибір виправданий! Наше виробництво дозволяє виготовити брус шириною і 200 мм, і 240 мм.

Чи потрібний дерев’яному будинку сайдинг?

Не потрібний, звичайно. Стіни відстругують з обох боків, і згори знадобиться тільки покриття спеціальною блакиттю, що зберігає текстуру дерева. Для дерев’яного будинку з бруса більше нічого не потрібно. У цьому, до речі кажучи, і його економічність.

І Ваша остання порада тим, хто вирішив побудувати дерев’яний будинок?

Треба, в першу чергу, дивитися побудовані будинки з бруса тієї компанії, в яку Ви звертаєтеся. Насамперед поїхати подивитися. Як автомобіль ніхто не купить без тест-драйва, так і будинок не можна вибрати, не подивившись побудовані проекти.

Category:
  Статтi